Yenipazar Pidecisi

Yenipazar Pidecisi

Ahmet usta iddiasını pide ve lahmacunda sürdürüyor ve “Yenipazar Pidecisi”, çorba, salata ve tatlı çeşitleriyle Türk mutfağındaki eşsiz lezzeti, Kuşada’lıların beğenisine sunuyor.

 

Bloğumuzda sizlerle, ada'da yaşam ''sektörel köşede'' hakkımızda çıkan haberin içeriğini paylaşmak istiyoruz;


Evet Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?


Aydın Yenipazar'da doğdum ve büyüdüm. Evliyim. 2001 yılından bu yana Yenipazar'da ve Güzelçamlıda pidecilik yaptım. Şimdi ise Kuşadası'nda Yenipazar Pidecisini işletiyorum.


Peki neden Kuşadası?

Yenipazar Pidesinin bilinen lezzetinin Kuşadası'nda olmadığını ve talebin olduğunu biliyorduk. Yenipazar'a gelen müşterilerimiz bizi teşvik etti. 2016 yılında Cumhuriyet Mahallesi toplum Sokak No: 4/A adresinde hizmet vermeye başladık.


Pide çeşitleri nelerdir?

Yuvarlak Halebişi, kıymalı, kuşbaşılı, mantarlı, ıspanaklı, sucuklu, vejeteryan, bozdoğan ve beyaz peynirli, lahmacun, kavurmalı, pastırmalı Bafra pidesinin çeşitleri ile hizmet vermekteyiz.


En çok tercih edilen Pide hangisidir

Tüm pide çeşitlerimiz tercih ediliyor. Yuvarlak halepişi pidesi ve Karadeniz pidesi olarak bilinen Bafra pidesi et yemeyenler için vejeteryan pidemiz de çok beğeniliyor.

Pizza neden bu kadar neden bu kadar iddialısınız?

İtalyan mutfağı eğitimi aldığım için Pizza'da iddialıyım Kuşadası'nda ilk olarak gerçek İtalyan Napolyon pizzası yapan yeriz.


Malzemeleri nereden alıyorsunuz?

Pidede kullandığım tüp ürünleri Yenipazar'dan alıyorum.

Pide ve pizza siparişinde önemsedikleriniz nedir?

Pidede önemsediklerimizin başında Kasap gelmektedir. %100 dana kıyma ve et ürünlerinde en iyisini alıyoruz. Temizliğe ve hijyene çok önem veriyoruz. Evlere, işyerlerine servisimiz vardır. Terletmemesi için karton paket kullanıyoruz. Motorda sıcak kalması için punçlu çanta kullanıyoruz.


Tahinli Pideyi bize anlatır mısınız?

Tahini Yenipazar'dan alıyoruz. Ürünün hammaddesini kullanıyoruz. Taşocağı ile çevrilmiş ve öğütülmüş tahin kullanıyoruz. Tahinli pide en çok yemeklerden sonra tatlı yerine yeniliyor.


Yenipazar pidelerinde başka ne gibi değişik özellikler var?

Yenipazar pidesi nin özelliği arasında olmazsa olmasından birisi turunçtur. Fırının tavanı yani sıcaklığını yüksek tutuyoruz. Pidenin İyi pişmiş ve yanmamasına dikkat ediyoruz, en önemlisi ise makine ve robot kullanmıyoruz el ile yoğrulup bekletilip iyice kabardıktan sonra işliyoruz.


Kendinize en çok nerede mutlu hissediyorsunuz?

Odun ateşi önünde pide veya pizza yaparken kendimi çok mutlu hissediyorum. Çünkü işimi çok seviyorum. Önce işim sonra eşim; çünkü işim olmazsa eşime bakamam. İşimi severek yapacağım ki kazanayım ve eşime bakayım.

Değerlerimiz her zaman sizinle...

DİĞER Blog